۱۴۰۲ دوشنبه ۱۵ خرداد
بسیج دانشجویی
بسیج دانشجویی:
تشکلی انقلابی است که به فرمان رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی برای دفاع از اسلام و انقلاب و پاسداری از اصول تغییر ناپذیر نه شرقی و نه غربی، ترویج اسلام ناب محمدی(ص)، پاسخ به مسائل اعتقادب بسیجیان و جلوگیری از نفوذ ایادی بیگانه، تلاش برای ایجاد حکومت بزرگ جهانی اسلامی و ترویج فکر بسیج در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تشکیل گردیده است.
فرهنگ و تفکر بسیجی: منبعث از مبانی انقلاب اسلامی و اندیشه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است که ایمان، تلاش مخلصانه، هوشیای در شناخت دشمن، محبت و ایثار در برابر دوست، ایستادگی و مقاومت شجاعانه و خستگی ناپذیر، حضور آگاهانه در صحنه های مختلف نظام و به میدان آوردن همه توانایی های خود در راه آرمان های نظام اسلامی، عدالت خواهی و پیشگامی، نوآوری، دلیری در میدان علم و سیاست و دین داری و خدمت، تعبد و ولایت مداری از شاخص های این فرهنگ غنی است.
جذب:
ارتباط عضوگیری و عضو یابی از بین دانشجویان به منظور فعالیت در بسیج دانشجویی.
آموزش:
فعالیت در جهت ارتقاء و توسعه و آگاهی هی معرفتی، بصیرتی، مهارتی و تشکیلاتی.
تربیت:
مجموعه فعالیت ها و برنامه های تأثیرگذار و عمیق به منظور تبدیل آموزش به رفتار و توسعه و توانمندی های معرفتی، بصیرتی و مهارتی.
جهاد علمی:
تلاش و مجاهدت در جهت تحقق جنبش نرم افزاری و نهضت تولید علم و شکستن مرزهای دانش.
عوامل و پایگاههای فکری نظام سلطه: شامل عوامل داخلی و بیرونی اعم از انسانی و ابزاری که علیه مبانی و اصول و آرمامن ها و دستاورد های انقلاب اسلامی فعالیت میکند.
 
دانشگاه، مؤسسه یا مراکز آموزش عالی و مراکز پژوهشی:
کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و واحد های وابسته با آنها اعم از دولتی و غیر دولتی، غیرانتفاعی و علمی و کاربردی که امر آموزش مقاطع عالی تحصیلی را برعهده دارند.
محدوده دانشگاهها:
عبارت است از کلیه فضاهای دانشگاهی شامل فضای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، صنفی، رفاهی، خوابگاهها و محوطه دانشگاه یا دانشکده.
تاریخ به روز رسانی:
1400/05/23
تعداد بازدید:
726
Powered by DorsaPortal