۱۴۰۲ جمعه ۳۱ شهريور
برنامه عملیاتی گروه اتاق عمل
برنامه عملیاتی گروه اتاق عمل دانشکده علوم پزشکی خوی در سال 1399
 
عنوان رشته: کارشناسی پیوسته تکنولوژی اتاق عمل
Bachelor of Science in Operating Room Technology
 
برنامه عملیاتی گروه اتاق عمل در سال1399 با توجه به برنامه راهبردی دانشکده علوم پزشکی خوی و براساس اسناد بالادستی نظام آموزش عالی و با نگاه به راهبردهای وسیاست های حاوی وزارت متبوع  و با مشارکت حداکثری گروه های آموزشی  تدوین شده است.
ذینفعان: بیمه، بیمارستانها و مراکز آموزشی، نظام پستاری، هیأت برد، دانشجویان
 معرفی رشته تکنولوژی اتاق عمل
رشته ی تکنولوژی اتاق عمل، یکی از حرفه های پیراپزشکی در حوزه ی درمان می باشد که با محوریت شرکت در فرآیند مراقبت و درمان بیمار در اتاق عمل تاسیس گردیده است.
بر همین اساس تکنولوژیست اتاق عمل فردی است که با گذراندن دوره های تخصصی آکادمیک، آمادگی حرفه ای لازم را پیدا می کند تا به عنوان یکی از اعضای اصلی و جدایی ناپذیر تیم جراحی در فرآیند جراحی و مراقبت های قبل و بعد از جراحی شرکت کند و بتواند جهت انجام فرآیند تهاجمی جراحی به صورت ایمن و مثمر ثمر نقش داشته باشد.
 جایگاه شغلی دانش آموختگان
•اتاق عمل های بیمارستان های عمومی و خصوصی
•اتاق عمل های سرپایی در مراکز اورژانس
 رسالت رشته
•تربیت نیروی انسانی آگاه، متعهد و کارآمد است که با کسب تواناییهای حرفه ای در اتاق عمل و بهره مندی از دانش و تکنولوژی روز، خدمات مورد نیاز مراقبتی و مقرون به صرفه را در بالاترین سطح استاندارد جهت تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت بیمار و جامعه ارائه دهند. همچنین ایجاد یک محیط امن برای جراحی در اتاق عمل، به گونه ای که در طی فرآیند های جراحی شرایطی فراهم شود که حداکثر ایمنی برای بیمار فراهم گردد. آماده سازی ابزار و تجهیزات لازم جهت انجام جراحی به صورت بهینه و با بهترین کیفیت عملکردی ممکن در همه تخصص های جراحی فراهم گردد.
•با تربیت این نیروها مراقبت مطلوب و اثر بخش از بیماران در مراحل قبل، حین و بعد از عمل جراحی، کنترل و پیشگیری از عفونتهای بیمارستانی، ایجاد شرایط مناسب روحی و روانی برای بیماران  و نگهداری مناسب از دستگاهها و تجهیزات پزشکی مقدور خواهد بود.
 
 

تاریخ به روز رسانی:
1401/07/17
تعداد بازدید:
385
Powered by DorsaPortal